news

Hello ICE nie odpoczywa podczas wakacji. Akcja „Bądź bezpieczny z Budim” wystartowała!

Właśnie dobiegł końca rok szkolny i rozpoczęły się upragnione wakacje. Ze względu na pandemię większość z nas, jeszcze bardziej niż zwykle, czekała na zbliżające się lato. Hello ICE rusza ze specjalną, akcją promującą bezpieczne wakacje z Budim.

 

Wszyscy wiemy, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych. Chcemy, żeby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami. Jak postępować, żeby to osiągnąć? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek, pamiętać o kluczowych zasadach ruchu drogowego oraz poruszać temat bezpieczeństwa podczas codziennych rozmów ze swoimi dziećmi.

Bezpieczni nie tylko w drodze do szkoły


Wiedza i świadomość zagrożeń to narzędzia, z których odpowiedzialni rodzice korzystają bardzo sprawnie i przekazują je swoim pociechom już od najmłodszych lat.
- Podczas ubiegłorocznych wakacji aż 6,5 tysiąca osób zostało poszkodowanych w wypadkach drogowych - bilans był zatrważający. Przedstawiciele policji stale podkreślają, że podstawą jest systematyczna edukacja dzieci oraz dorosłych w zakresie bezpieczeństwa i to już nie tylko w ruchu drogowym, ale również w sieci – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA. – Takiej inicjatywy podjął się program Hello ICE, który już niebawem będzie obchodził 1. rocznicę swojego istnienia w tej formule.
I edycja programu pokazała, jak duża jest potrzeba edukacji w tym temacie oraz jak chętnie najmłodsze pokolenie uczestniczy w aktywnościach dotyczących bycia bezpiecznym.


II edycja programu Hello ICE Budimex dzieciom wystartowała w czasie pandemii, więc swoje działania edukacyjne realizowała w sieci. Organizowane z ekspertami konkursy i wyzwania dotyczące zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz promujące przy tym aktywny tryb życia, cieszyły się dużym zainteresowaniem i angażowały rodziców do spędzania czasu z dziećmi. Do II edycji programu zgłosiło się już blisko 60 szkół i przedszkoli z całej Polski, a liczba oznaczonych niebezpiecznych punktów na interaktywnej mapie rośnie każdego dnia – aktualnie jest to już ponad 360 wskazanych miejsc. Interaktywna mapa niebezpiecznych miejsc jest filarem programu Hello ICE, jej zadaniem jest zlokalizowanie „czarnych punktów” w okolicy placówek szkolnych. Kolejnym krokiem będzie, wspólnie z władzami lokalnymi, wypracowanie rozwiązań, które pozwolą je wyeliminować. Niebezpieczne punkty oraz zgłoszenia placówek do programu przyjmowane są na stronie www.helloice.pl.


Trwałym śladem, jaki Hello ICE zostawi w ramach swoich tegorocznych działań, będą pasy 3d – przejścia dla pieszych namalowane innowacyjną trójwymiarową metodą, po której ujrzeniu, kierowca zbliżający się do przejścia bezwarunkowo zmniejsza prędkość.

Tygrys Budi zaprasza na konkurs


Aktualnie z okazji rozpoczęcia sezonu wakacyjnego na oficjalnej stronie Hello ICE na Facebooku rozpoczęła się akcja „Bądź bezpieczny z Budim”. Zadaniem rodzica jest nagranie krótkiego filmu, na którym dziecko prezentuje bezpieczne zachowanie w wybranej przez siebie sytuacji: podczas pobytu nad wodą czy w górach, spędzając czas w mieście lub korzystając z internetu. Wszystko po to, aby wspólnie stworzyć kodeks bezpiecznych zasad, do których warto będzie wracać z dziećmi, zarówno teraz w wakacje, jak i w nowym roku szkolnym na lekcjach wychowawczych. Akcja potrwa do 10 lipca i można do niej dołączyć tutaj. Na autorów najciekawszych filmów czekają nagrody: maskotki tygrysa Budiego, kredki, kolorowanki oraz karty kontaktu z opiekunem połączone z odblaskiem.
Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.

O programie

Firma Budimex stworzyła autorski Program Hello ICE, mający wyraźnie poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach, a także dający nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania tej wiedzy uczniom.

 

Jak podaje Polskie Obserwatorium Ruchu Drogowego, co roku w krajach Unii Europejskiej na drogach ginie ponad 600 dzieci w wieku do lat 14. W Polsce w 2018 roku doszło do 2 680 wypadków drogowych z udziałem dzieci, w tym aż 57 śmiertelnych. W przypadku najmłodszych, najwięcej ofiar śmiertelnych i rannych to pasażerowie, ale trzeba pamiętać, że są wśród nich też piesi i rowerzyści. Co trzecie dziecko, które zginęło w wypadku poruszało się pieszo. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat edukować dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Tego zadania podjął się Budimex tworząc program społeczny Hello ICE, adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Z Hello ICE odwiedzamy szkoły, w których organizujemy Dni Bezpieczeństwa. Przedstawiciele policji oraz innych służb będą prowadzić zajęcia poświęcone właściwym zrachowaniom na drodze oraz kursy związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Wspólnie stworzymy również Białą Księgę Bezpieczeństwa, która pokaże, jak zachowywać się w szczególnie kłopotliwych miejscach oraz jak poprawić te najbardziej niebezpieczne.

Na stronie Hello ICE zamieściliśmy interaktywną mapę, na której zarówno nauczyciele razem ze swoimi klasami, jak i rodzice z dziećmi, mogą wskazywać miejsca, które ich zdaniem są niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla najmłodszych. Dzięki takiej mapie, dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli szybko zidentyfikować dane miejsce i zachować w jego okolicach szczególną ostrożność. Dodatkowo po przeanalizowaniu wskazanych niebezpiecznych punktów, eksperci z Budimeksu przygotują propozycje przebudowy tych miejsc, by stały się bezpieczniejsze i przyjazne dzieciom, a następnie przedstawią je samorządom lokalnym.

Program oferuje również zestaw scenariuszy lekcji, które są gotowe do pobrania przez nauczycieli. Materiały zostały przygotowane przez pedagogów i są dedykowane do pracy z uczniami na zajęciach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Są zgodne z najwyższymi standardami i możliwe jest ich łatwe wprowadzenie, np. do Librusa.

 

 

Trwałym śladem, jaki zostawimy po sobie, będzie wiedza na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, którą przekażemy dzieciom i która, jak mamy nadzieję, zostanie w ich głowach na zawsze. Dodatkowo w okolicy odwiedzonych szkół namalujemy trójwymiarowe pasy na przejściu dla pieszych, które właśnie dzięki efektowi 3D przypominają przeszkodę i skłaniają nadjeżdżające auta do zmniejszenia prędkości.
Finałem programu Hello ICE będzie Miasteczko Bezpieczeństwa, którego gościem będzie ambasador programu – Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a przede wszystkim tata, który rozumie zagrożenia, na jakie narażone są dzieci w drodze do i ze szkoły.

Program HELLO ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Poruszana przez Budimex tematyka bezpieczeństwa jest istotna dla zakresu działań Ministerstw a przyznane wyróżnienie świadczy o szczególnym charakterze programu HELLO ICE oraz o jego dużym znaczeniu dla infrastruktury oraz edukacji najmłodszych.

Zgłoś szkołę lub przedszkole do programu!

Aktualności

 Z okazji Dnia Dziecka Budi wyruszył w podróż po warszawskich dzielnicach i dotarł aż do Bródna, gdzie odwiedził przedszkolaków ze stołecznego przedszkola nr 119 "W Zielonym Ogrodzie".
Dzieciaki w towarzystwie naszego uśmiechniętego tygrysa poznały najważniejsze zasady w ruchu drogowym, wzięły udział w quizie o bezpieczeństwie, a w nagrodę otrzymały pakiety gadżetów Hello ICE!

Tygrys Budi pojawił się na nowej platformie społecznościowej! Od kilku tygodni nasz tygrysek włącza się w aktualne trendy Tik Toka, edukując o zasadach w ruchu drogowym, jednocześnie nie zapominając o dawce dobrego humoru. Na profilu dostępnych jest już pięć filmów, a każdy z nich przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W Częstochowie powstało kolejne w Polsce trójwymiarowe przejście dla pieszych, zrealizowane w ramach programu Hello ICE – Budimex dzieciom. Po Bartoszycach, Lesznowoli, Miechowie i Sanoku, Częstochowa to już piąte miasto w kraju, które przetestuje zyskujące na popularności rozwiązanie, poprawiające bezpieczeństwo pieszych na drodze.

WYNIKI KONKURSU Zostań ambasadorem bezpieczeństwa!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Dodatkowo regulamin zawiera klauzulę informacyjną oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W całej Polsce jest głośno o trójwymiarowych przejściach dla pieszych, które na wzór Islandii czy Indii powstały w czterech miejscach w pobliżu szkół, zmuszając kierowców do zdjęcia nogi z gazu. – Miasto Sanok, zawsze otwarte na innowacyjne pomysły, nie mogło odrzucić propozycji udziału w projekcie autorskiego programu Hello ICE, który zakłada poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły – podkreśla Grzegorz Kornecki, zastępca burmistrza Sanoka do spraw społecznych.

Kontakt

Budimex SA
ul. Siedmiogrodzka 9
01-204 Warszawa
tel.: 22 623 60 00
fax: 22 623 60 01

 

kontakt w sprawie
Programu Hello ICE:

Klaudia Mękal
e-mail: k.mekal@arskom.pl