news

Gala w Oleśnicy już za Nami!

Ponad 700 uczniów szkół podstawowych z klas I-III wzięło udział w gali Domofon ICE. Spotkanie odbyło się w Hali Atol w Oleśnicy.

Dzieci otrzymały odblaskowe zawieszki wraz ze spersonalizowanymi kartami ICE zawierającymi dane opiekunów, niezbędnymi do szybkiego kontaktu z nimi w sytuacji, gdy dziecko uczestniczy w wypadku.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy Budimex - Ewelina Cieszyńska i Dominik Sabura, wice wójt gminy Długołęka Pani Halina Szydłowska, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy oraz Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej.

Podczas spotkania przedstawiciele firmy Budimex wygłosili pogadankę dotyczącą zasad BHP na budowie, a także umożliwili uczestnikom przymierzenie kasków ochronnych. Panie policjantki omówiły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowych a straż pożarna przeprowadziła pokaz ratownictwa medycznego podczas wypadku samochodowego. Uczniowie obejrzeli przedstawienie dotyczące zachowania w sytuacji gdy zaczepia Nas obca osoba, a także jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Na zakończenie dzieciom zostały przyczepione do plecaków karty Domofon ICE i tym samym dołączyły one do grona ponad 22 900 rówieśników z całego kraju biorących udział w tym programie.

 

O programie

Firma Budimex stworzyła autorski Program Hello ICE, mający wyraźnie poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach, a także dający nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania tej wiedzy uczniom.

 

Jak podaje Polskie Obserwatorium Ruchu Drogowego, co roku w krajach Unii Europejskiej na drogach ginie ponad 600 dzieci w wieku do lat 14. W Polsce w 2018 roku doszło do 2 680 wypadków drogowych z udziałem dzieci, w tym aż 57 śmiertelnych. W przypadku najmłodszych, najwięcej ofiar śmiertelnych i rannych to pasażerowie, ale trzeba pamiętać, że są wśród nich też piesi i rowerzyści. Co trzecie dziecko, które zginęło w wypadku poruszało się pieszo. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat edukować dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Tego zadania podjął się Budimex tworząc program społeczny Hello ICE, adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Z Hello ICE odwiedzamy szkoły, w których organizujemy Dni Bezpieczeństwa. Przedstawiciele policji oraz innych służb będą prowadzić zajęcia poświęcone właściwym zrachowaniom na drodze oraz kursy związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Wspólnie stworzymy również Białą Księgę Bezpieczeństwa, która pokaże, jak zachowywać się w szczególnie kłopotliwych miejscach oraz jak poprawić te najbardziej niebezpieczne.

Na stronie Hello ICE zamieściliśmy interaktywną mapę, na której zarówno nauczyciele razem ze swoimi klasami, jak i rodzice z dziećmi, mogą wskazywać miejsca, które ich zdaniem są niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla najmłodszych. Dzięki takiej mapie, dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli szybko zidentyfikować dane miejsce i zachować w jego okolicach szczególną ostrożność. Dodatkowo po przeanalizowaniu wskazanych niebezpiecznych punktów, eksperci z Budimeksu przygotują propozycje przebudowy tych miejsc, by stały się bezpieczniejsze i przyjazne dzieciom, a następnie przedstawią je samorządom lokalnym.

Program oferuje również zestaw scenariuszy lekcji, które są gotowe do pobrania przez nauczycieli. Materiały zostały przygotowane przez pedagogów i są dedykowane do pracy z uczniami na zajęciach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Są zgodne z najwyższymi standardami i możliwe jest ich łatwe wprowadzenie, np. do Librusa.

 

 

Trwałym śladem, jaki zostawimy po sobie, będzie wiedza na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, którą przekażemy dzieciom i która, jak mamy nadzieję, zostanie w ich głowach na zawsze. Dodatkowo w okolicy odwiedzonych szkół namalujemy trójwymiarowe pasy na przejściu dla pieszych, które właśnie dzięki efektowi 3D przypominają przeszkodę i skłaniają nadjeżdżające auta do zmniejszenia prędkości.
Finałem programu Hello ICE będzie Miasteczko Bezpieczeństwa, którego gościem będzie ambasador programu – Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłce nożnej, a przede wszystkim tata, który rozumie zagrożenia, na jakie narażone są dzieci w drodze do i ze szkoły.

Program HELLO ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Poruszana przez Budimex tematyka bezpieczeństwa jest istotna dla zakresu działań Ministerstw a przyznane wyróżnienie świadczy o szczególnym charakterze programu HELLO ICE oraz o jego dużym znaczeniu dla infrastruktury oraz edukacji najmłodszych.

Zgłoś szkołę lub przedszkole do programu!

Aktualności

Kolejna edycja programu Hello ICE powoli dobiega końca… Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego to ostatni w tym roku przystanek Tygrysa Budiego zwieńczający całą tegoroczną przygodę programu Hello ICE. Gościem specjalnym był ambasador programu - Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłce nożnej. Finał był taki o jakim marzyliśmy!

Program Hello ICE odwiedził Pomorze, gdzie duża liczba punktów niebezpiecznych zdecydowała o namalowaniu pasów 3D w tych okolicach. Tygrys Budi kolejną niezwykłą lekcję bezpieczeństwa przygotował w Koszwałach w Przedszkolu Samorządowym numer 2, a pasy 3D wymalował w Cedrach Wielkich, gdzie w przyszłości powstanie nowe przedszkole.

 Noszenie elementów odblaskowych w okresie jesienno-zimowym jest szczególnie istotne. 1 października w dzień odblasków przypominał o tym Tygrys Budi pokazując, że nawet niewielki odblask przypięty do plecaka, torby czy ubrania może uratować życie i zdrowie. Widoczność na drodze była głównym tematem kolejnego Dnia Bezpieczeństwa programu Hello ICE, który odbył się w Moniatyczach w województwie lubelskim. To właśnie przy szkole w Moniatyczach powstało kolejne trójwymiarowe przejście dla pieszych w ramach programu organizowanego przez firmę Budimex.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Tygrys Budi i spółka postanowili odwiedzić Szkołę Podstawową nr 6 w Boguszowie-Gorcach. Zabawy było co nie miara, ale przede wszystkim sprawdziliśmy wiedzę dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Autorski program Hello ICE, organizowany przez firmę Budimex, od lat jeździ po Polsce bawiąc i ucząc, zostawiając po sobie widoczny ślad w postaci pasów 3D!

 Z okazji Dnia Dziecka Budi wyruszył w podróż po warszawskich dzielnicach i dotarł aż do Bródna, gdzie odwiedził przedszkolaków ze stołecznego przedszkola nr 119 "W Zielonym Ogrodzie".
Dzieciaki w towarzystwie naszego uśmiechniętego tygrysa poznały najważniejsze zasady w ruchu drogowym, wzięły udział w quizie o bezpieczeństwie, a w nagrodę otrzymały pakiety gadżetów Hello ICE!

Tygrys Budi pojawił się na nowej platformie społecznościowej! Od kilku tygodni nasz tygrysek włącza się w aktualne trendy Tik Toka, edukując o zasadach w ruchu drogowym, jednocześnie nie zapominając o dawce dobrego humoru. Na profilu dostępnych jest już pięć filmów, a każdy z nich przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Kontakt

Budimex SA
ul. Siedmiogrodzka 9
01-204 Warszawa
tel.: 22 623 60 00
fax: 22 623 60 01

 

kontakt w sprawie
Programu Hello ICE:

Klaudia Mękal
e-mail: k.mekal@arskom.pl