Odtwórz wideo

Ziębicki Dzień Bezpieczeństwa

Pierwszy dzień zajęć edukacyjnych odbył się w Ziębicach z udziałem lokalnego Centrum Kultury oraz przedstawicieli Policji i OSP. Cóż to było wydarzenie! Ogromna dawka wiedzy o bezpieczeństwie, strefy kreatywne, prelekcje i warsztaty m.in. z pierwszej pomocy. Dzieci mogły nie tylko poznać najważniejsze przepisy ruchu drogowego, ale również pobawić się pod okiem profesjonalnych animatorów. 😉

Tydzień Bezpieczeństwa

12 maja w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bezpieczeństwa w Bielsko-Białej odbyło się wiele ciekawych zajęć dotyczących działania maszyn na budowie. Ponadto dzieci same miały też możliwość wcielenia się w role pracowników budowy, nauki prawidłowego poruszania się na drodze, z uwzględnieniem obecnie obowiązujących przepisów drogowych.

Odtwórz wideo

19 maja odbyły się warsztaty w Sali Fikołki z ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Budi towarzyszył dzieciom podczas zajęć, chwil zabawy oraz tamtejszych atrakcji, jak nauka gotowania czy rozmowa z panem policjantem. Był to bardzo udany dzień, w którym dzieci mogły nie tylko przyswoić zasady zachowywania bezpieczeństwa, ale też trochę się wyszaleć się w małpim gaju.

Dzień Matki i Dziecka

Pod koniec maja odbył się piknik z okazji Dnia Matki i Dziecka na plaży Wilanów. Strefa Budimexu również tam się pojawiła! Animatorzy przeprowadzili wiele interaktywnych zabaw dot. bezpieczeństwa. Dzieci za pomocą zabaw ze znakami drogowymi czy numerami alarmowymi mogły lepiej zrozumieć działanie ruchu drogowego. Ponadto pojawiły się dodatkowe atrakcje, m.in. malowanie buziek, naklejanie sztucznych tatuaży czy puszczanie baniek.

Odtwórz wideo

Dzień Dziecka

Nadszedł dzień, na który chyba wszystkie dzieci czekają, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji przeprowadziliśmy kilka wydarzeń, w różnych zakątkach Polski! 😊

31 maja Budi wraz z ekipą animatorów odwiedził Dzień Dziecka w Ełku. Odbyło się tam kilka lekcji na temat działania maszyn budowlanych, karetki czy radiowozu. Panowie strażacy puszczali włączali dźwięki syreny z wozu strażackiego, a panowie policjanci pokazywali m. in. z czego zbudowany jest mundur policjanta lub na czym polega tresura psa policyjnego. Dodatkowo dzieci mogły obejrzeć pokaz trików na bmxach organizowany w naszej Strefie Extreme.

Z kolei już w sam Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca m.in. odbył się piknik w Parku Jordanowskim na Mokotowie, na którym rozstawiliśmy strefę Hello ICE. Dzieci w słonecznej aurze korzystały z atrakcji na miejscu, animacji przeprowadzonych przez animatorów, a dodatkowo oglądały pokazy trików na hulajnodze na specjalnej rampie oraz same miały możliwość nauki jazdy.

Budi pojawił się też w szkole Szarych Szeregów. Tam również pojawiło się wiele interaktywnych zabaw, z wykorzystaniem słynnego mini-miasteczka. W towarzystwie innych atrakcji na miejscu, jak np. piknik na boisku udało się dzieciom umilić ten wyjątkowy dzień oraz tworzyć im przyjemną odmianę od szkolnej rutyny 😊

A jako dopełnienie tego wyjątkowego dnia, zorganizowaliśmy dzień dziecka również w Kołbaskowie przy gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam dzieciaki również mogły się wybawić. Dedykowana dla nich, wyposażona w specjalne odblaskowe oznaczenia Strefa Extreme była hitem i przyciągnęła masę wiele zainteresowanych. Wszystko zorganizowane było oczywiście pod szyldem marki Budimex😉

Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 284

Niedługo po bardzo energicznym i urozmaiconym Dniu Dziecka z wielką przyjemnością Budi wraz z ekipą animatorów odwiedził festyn rodzinny organizowany w przedszkolu nr 284. Był to naprawdę cudowny czas! Wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad ruchu drogowego w towarzystwie zabaw na świeżym powietrzu.

Lekcja Bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 275

Lekcje bezpieczeństwa są bardzo cennym elementem programu Hello ICE. 15 czerwca dzieci w przedszkolu 275 otrzymały porządną dawkę wiedzy w postaci prelekcji na temat działalności firmy Budimex, zasad ruchu drogowego, zasad przestrzegania znaków drogowych czy działania sygnalizacji świetlnej. Później, był też oczywiście moment na chwilkę zabawy na świeżym powietrzu.

Lekcja Bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 300

Podobnie w przedszkolu nr 300 – 16 czerwca tam również odbyła się lekcja bezpieczeństwa z wykorzystaniem cennej wiedzy naszych animatorów, mini-miasteczka i wielu innych. Tym razem, korzystając z pięknego, czerwcowego słońca, lekcja odbyła się w pełni na powietrzu. Dzieci wsłuchiwały się w zasady dot. bezpieczeństwa, brały udział w zabawach, a całość dopełniły atrakcje, takie jak malowanie buziek, które najmłodsi uwielbiają.

Odtwórz wideo

Dzień Bezpieczeństwa w Żukowie

Natomiast w Żukowie 16 czerwca odbyła lekcja bezpieczeństwa urozmaicona o naukę działania maszyn drogowych, Strefę Extreme dedykowaną tematowi micromobility, a także dodatkowe atrakcje, takie jak malowanie buziek, lody tajskie czy blender-bike’i. Podczas tego wydarzenia dzieci dostały naprawdę sporą dawkę wiedzy, a interaktywne zabawy i dodatkowe strefy sprawiły, że mogą zapamiętać ten dzień na długo.