Trochę historii…

  • Kiedyś nasz projekt nosił nazwę Domofon ICE, z którą zasłynął na całą Polskę!
  • W ciągu 12 lat istnienia naszego programu odwiedziliśmy dziesiątki szkół i przedszkoli, w których zrealizowaliśmy lekcje bezpieczeństwa.
  • W naszym programie wzięło udział już kilkaset szkół, a setki dzieci z całej Polski dołączyły do drużyny bezpieczeństwa Tygrysa Budiego.
  • A dzięki Waszej pomocy znaleźliśmy 726 punktów niebezpiecznych na drogowej mapie Polski.
  • Rozdaliśmy ok. 10 000 elementów odblaskowych.
  • Namalowaliśmy 9 pasów 3D, które stanowią nowe rozwiązanie na poprawę bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych.

Nasz cel!

Wszyscy, w tym najmłodsi, mają wpływ na bezpieczeństwo drogowe. Aby zachowywać je jak najlepiej, niezbędna jest edukacja w tym temacie. Naszym celem jest przekazanie tej wiedzy poprzez prowadzenie ciekawych, interaktywnych lekcji bezpieczeństwa, podczas których dla dzieci oczywiste staną się zasady ruchu drogowego. Dzięki temu już dziś będą mogły lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo. Dodatkowo wierzymy, że dzięki tym działaniom możemy wpłynąć na realny spadek zagrożeń drogowych, właśnie dzięki przekazywaniu wiedzy na ich temat!

Dodatkowo…

Dzieci kochają jazdę. Rolki, wrotki, rower, hulajnoga czy deskorolka…brzmi znajomo? Nie trzeba o tym nikogo przekonywać – wystarczy wyjrzeć za okno i spojrzeć na dowolne podwórko. Taki sposób przemieszczania się to przecież nie tylko sposób na zabawę dla dzieci. Wybieranie w pełni ekologicznych środków transportu jest nie tylko modne, ale przede wszystkim ekologiczne i właśnie dlatego warto je promować.

Micromobility to nie jest kolejny trend, który przeminie. To przyszłość transportu indywidualnego! Ważne by wiedzieć, jak zachować się na drodze i by nie bagatelizować zagrożeń. Tego właśnie uczymy w programie Hello ICE. By dzieciaki hulały na swoich ulubionych hulajnogach, dobrze się bawiły, a przede wszystkim – by były bezpieczne.