Czym jest micromobility?

Transport lekki – rower, rolki, wrotki czy hulajnoga. Znajomość przepisów drogowych i numerów, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Posiadanie niezbędnej wiedzy dot. bezpiecznego przemieszczania się. Eliminacja hałasu i minimalizacja śladu węglowego. To wszystko łączy micromobility! I to jest nasz cel na najbliższą edycję Hello Ice – edukacja dzieci w tym temacie w sposób wielowymiarowy i przyjemny. Zależy nam na tym, aby dzieci przejęły cenną wiedzę na temat ruchu i bezpieczeństwa, dlatego właśnie forma micromobility stanowi idealne rozwiązanie w tym temacie. Dzięki wykorzystaniu małogabarytowej formy transportu dzieci mogą czuć się zachęcone do większej aktywności fizycznej, dbania o swoje zdrowie w sposób przyjemny, ekologiczny i ekonomiczny (co może cieszyć również rodziców!)

Dlaczego bezpieczeństwo?

W obecnych, bardzo szybkich czasach łatwo się pogubić, też na ulicy. Z tego powodu dzieci powinny mieć możliwość nauczenia się jak zachowywać ostrożność w ruchu drogowym. Dlatego zdecydowaliśmy się wziąć ten temat na tapętę i z pomocą nowoczesnych rozwiązań, social mediów, ciekawych wydarzeń oraz zabawy dostarczyć najmłodszym tą wiedzę, tak aby rodzice mogli być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech.

Jak długo działamy?

Akcja zrodziła się w 2010 roku pod nazwą Domofon ICE i przez kolejne lata w jej ramach zorganizowaliśmy w wielu miastach i miejscowościach lekcje bezpieczeństwa, podczas których dzieci mogły dobrze poznać numery alarmowe. Rozdaliśmy setki kart w kształcie telefonów komórkowych oraz odblasków, które wspomagają lepszą widoczność najmłodszych na drogach przy niesprzyjających warunkach. Następnie, przeprowadziliśmy wiele akcji bezpieczeństwa, które zawierały interaktywne rozwiązania i zabawy. Ale to był tylko początek. W tym roku wracamy z nową energią i szykujemy jeszcze więcej niespodzianek dla najmłodszych oraz ich rodziców!

Gdzie działamy?

Akcja obejmuje całą Polskę! Nie chcemy ograniczać się tylko do większych miast. Zależy nam na tym, aby standardem było to, że wszystkie dzieci z różnych regionów mają możliwość zdobycia wiedzy o tym, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych oraz jak zachować się w niespodziewanych, trudnych sytuacjach. Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych planów, kliknij w poniższe zdanie.

Co planujemy na najbliższy czas?

Chcielibyśmy w jak największej ilości miast i miejscowości, w różnych regionach Polski zorganizować Dni Bezpieczeństwa – specjalne, interaktywne lekcje, podczas których dzieci poznają zasady drogowe w specjalnie dostosowanym do tego mini miasteczku, a profesjonaliści tacy jak lokalne OSP czy Przedstawiciele Policji przekażą najmłodszym cenną wiedzę dot. bezpieczeństwa. Pierwszy taka lekcja już się odbyła – aby obejrzeć relację z Dnia Bezpieczeństwa kliknij tutaj

Kto jest organizatorem?

Organizatorem tej akcji jest firma Budimex SA, która od wielu lat dba o profesjonalną budowę polskich dróg, a przy tym o bezpieczeństwo drogowe osób stale z nich korzystających, czyli Was – dorosłych i młodszych osób.

Jak można się z nami skontaktować?

W celu kontaktu zapraszamy do wypełnienia formularza